Návštěva polské spřátelené školy 2017

V pátek 10. 3. 2017 jsme byli pozváni na vystoupení studentů polského gymnázia ve vesničce Turza Slaska. Představení neslo název Kráska a zvíře. Po příjezdu nás všichni mile uvítali a pohostili. Následovalo samotné vystoupení. Jako obzvláštnění nechyběla živá hudba, zpěv a taneční sestavy žáků. Celkově se hra moc povedla.

Po obědě nás čekal workshop se studenty. Byli jsme rozděleni do skupinek. Každá měla pantomimou nebo tancem předvést scénku dle citátu, který jim byl udělen. Během zkoušení jsme se seznámili a pobavili. Samotné scénky se také moc vyvedly. Jako milé gesto všichni dostali certifikát o účasti. Po krásně stráveném odpoledni nás čekal návrat domů. Někteří navázali nové kamarádské vztahy, neviděli jsme se ovšem naposled. Na oplátku jsme studenty pozvali na naše divadelní vystoupení. Celý výlet do Polska byla super zkušenost.

Děkujeme paní učitelce Kocháňové, Holečkové a Hance

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo ...zde.

Gabriela Zamazalová 1. OA

11. ročník soutěže v účetnictví Má dáti dal

Celostátní finále soutěže v účetnictví pro střední školy konané ve Znojmě 25. a 26. 1. 2017 se zúčastnili také zástupci naší školy – Aneta Marciszová ze třídy 4. A (studijní obor obchodní akademie) a Adéla Březinová ze třídy 4. L (studijní obor ekonomické lyceum).

 

Číst dál:

Novoroční klapka 2017

Ve středu 25. ledna 2017 se uskutečnila na naší škole soutěž NOVOROČNÍ KLAPKA, které se zúčastnili studenti všech tříd vyšších ročníků (celkem 21 studentů).

Více inforamací a tabulku s výsledky naleznete ...zde. Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo ...zde.

Vánoční Vídeň 2016

V pondělí 19. 12. 2016 jsme se v brzkých ranních hodinách setkali všichni před budovou Obchodní akademie, kde na nás čekaly 4 autobusy. Téměř 200 studentů netrpělivě čekalo v mrazivém ránu, než je pustí dovnitř, aby se trochu zahřáli. Poté jsme po menším zpoždění vyjeli směr Vídeň. Asi po 5 hodinách jsme přijeli do cíle. Po menší poznávací procházce přes náměstí a po nejvýznamnějších památkách jsme dorazili k radnici na největší vánoční trhy v krásně vyzdobené předvánoční Vídni, kde jsme měli asi tři hodiny rozchod. Za tu dobu jsme mohli navštívit jak přírodovědné muzeum, galerii, tak už zmiňované vánoční trhy. Zde jsme měli možnost nakoupit dárky, vyzkoušet pečené kaštany a další pochoutky. Někteří ale vyrazili raději do McDonaldu, aby venku nezmrzli. Večer jsme si prošli a prohlédli osvětlené město a pokračovali k autobusu. Okolo šesté hodiny jsme odjeli domů a v nočních hodinách jsme dorazili zpět k budově Obchodní akademie. Velice jsme si tento výlet užili a rádi pojedeme zase příště.

 

Lucie Březinová, 3. OA

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo ...zde.

joomla template 1.6