Letní motivační soustředění - ROČNÍK 2014

AKTUÁLNĚ:

 • 19. 8. 2014 - K tomuto dni byl uzavřen seznam účastníků LMS 2014 ...zde.
 • 8. 8. 2014 - Ke stažení je ...zde přihláška na LMS 2014. Vyplněnou ji budeme vybírat při odjezdu v autobuse.

Den první - Přijetí do Meziplanetárního institutu bádání MIB

Dnes jsme byli přiajti do MIB. Po příjezdu do výcvikového centra v Kunčicích pod Ondřejníkem nás přivítali jeho agenti, mezi nimiž byli i nefalšovaní Muži v černém. Seznámili jsme se se základními pravidly pobytu a výcviku, během něhož se i my staneme agenty připravenými řešit naléhavé úkoly při případném ohrožení naší planety. Byli jsme rozděleni do tří týmů Spojaři, Analytici a Průzkumníci a výcvik mohl začít. První fází tréninku byla fyzická příprava - agent musí být zdatný. Ve večerních hodinách se stala podivná událost - nedaleko výcvikového centra se něco nevysvětlitelného odehrálo, v lese se ozvaly detonace, objevil se oheň i kouř. Nezbývalo nám nic jiného, než se vydat na průzkum. V temném lese, odkud se ozývaly neidentifikovatelné zvuky a pohybovaly se zde podivmé postavy, jsme postupně našli řadu předmětů, identifikovat je, to bude další součástí našeho bádání.

Fotografie z prvního dne ...zde.

Den druhý - Stali jsme se agenty MIB

Druhý den našeho výcviku pokračovala náročná fyzická příprava. Absolvovali jsme ranní rozcvičku, která byla pro řadu účastníků zakončena v místním bazénu, dále  jsme byli prověřeni ve zdatnosti, obratnosti a vytrvalosti. Dopoledne nám sice nepřálo počasí, ale odpoledne jsme sborovým chorálem přivolali sluníčko, které nám svítilo po celý zbytek dne. Spokojenost s našimi výkony byla odměněna tím, že jsme byli všichni v podvečer oficiálně povýšeni do pozice agentů MIB, naše výstroj byla doplněna o unikátní prsten agenta a černé brýle. Provedli jsme další analýzu předmětů nalezených v místě neobvyklé události předešlého večera. Mezi předměty byl nalezen fragment destičky, která bezpochyby obsahuje šifrovanou zprávu a k našemu velkému překvapení byl v blízkosti našeho výcvikového centra odchycen živý tvor - zjevně mimozemského původu. Ve večerních hodinách jsme se věnovali detailnímu prozkoumání tohoto tvora. Abychom si shrnuli všechny dosud prožité a podstatné události, sepsal každý tým - tedy Spojaři, Analytici i Průzkumníci o našich prožitcích krátký divadelní výstup. Naše další bádaní bude věnováno nalezeným předmětům a speciálně onomu fragmentu zašifrované zprávy. Události se začínají vyvíjet velmi zajímavým způsobem.

Fotografie z druhého dne ...zde.

Den třetí - Rozbor  nalezených předmětů mimozemského původu

V pondělí jsme navštívili centrálu MIB s názvem SPŠ, OA, JŠ ve Frýdku-Místku V dopoledních hodinách jsme si prošli všechny moderně vybavené laboratoře pro analýzu materiálů, konstrukci a 3D tisk. Definitivně jsme zde odhalili mimozemský nalezených původ předmětů. Odpoledne jsme se věnovali kulturnímu programu v místním divadelním sále. Představení v podání studentů naší školy; Avantasia - nabité  rockovou hudbou a velmi silným příběhem prověřilo naše jazykové schopnosti. Den jsme uzavřeli v mobilním planetáriu s programem O původu života. Odhalili jsme další indicie vedoucí k odhalení šifrovaného posleství. Jsme velmi zvědavi na zážitky dalších dnů.

Fotografie z třetího dne ...zde.

Den čtvrtý -  Jak dospět na vrchol

Po náročné fyzické přípravě došlo v tento den k rozvoji našich technických doveností. V areálu Dolních Vítkovic v Ostravě jsme si zopakovali základy techniky a v praxi si vyzkoušeli výsledky bádání našich předků v oblasti techniky. V areálu jsme dokonce našli další indicie k rozluštění šifrované zprávy. Odpoledne jsme se věnovali další fázi fyzické přípravy, ale také posílení naší vůle a vytrvalosti. Výcvikový program - fyzicky náročné Messnerovy vrcholy, předznamenal večerní návštěvu významného horolezce  Libora Uhra. Jeho líčení cesty na vrchol  jedné z nejobávanějších osmitisícovek nás velmi zaujalo a s nadšením jsme jej poslouchali až do pozdních nočních hodin. U  mnohých z nás se projevila velká únava a těšili jsme se, že spánek nám dodá energii a sílu, odhali další tajemství naší mise zde. Velmi nás všechny zajímá polelství zanechané mimozemskou civilzací a nalezené indicie nám již něco málo napovídají. 

Fotografie ze čtvrtého dne ...zde.

Fotografie z pátého dne ...zde.

Fotografie z šestého ...zde.

1. Termín: 23.8. - 29. 8. 2014

 

Místo: Kunčice pod Ondřejníkem, Beskydský H-Resort (http://www.hresort.cz/) , 2 a 3 lůžkové pokoje hotelového typu s vlastním sociálním zařízením
Zařízení v resortu: bazén a sauna, multifunkční herna, tenisový kurt a hřiště na míčové hry.

Organizace: Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škol s právem státní jazykové zkoušky, Frýdek-Místek, 28. října 1598

Kontakty: Marta Michaláková: 777 899 379, Martin Tobiáš 732 227 482

1. organizační schůzka  16. 6. 2014 - Přítomni (žáci ZŠ a zákonní zástupci).

Žáci ZŠ (resp. zákonní zástupci) projevili účastí na schůzce dne 16. 6. 2014 zájem jako účastníci, případně náhradníci. O výběru rozhoduje vysílající základní škola.

Organizační a realizační tým:

 • 4 učitelé SPŠ, OA JŠ FM
 • 2 učitelé ZŠ
 • noční dozor
 • zdravotník

2. Hlavní body pobytu a zaměstnání dětí partnerských škol:

 • přesně stanovený příběh, navazující dramaturgie a celý program akce,
 • program na podporu přírodovědného a technickéko vzdělávání v MSK,
 • relaxace sportem a prožitkem prostřednictvím aktivit v přírodě,
 • organizační, zdravotnické zajištění včetně pojištění


3. Začátek: Děti vyzvedne autobus dne 23. 8. v následujících zastávkách:

 •  8:30 – Hnojník (u školy)
 •  9:00 – Sedliště (u školy)
 •  9:15 – Frýdek-Místek (u SPŠ – ulice 28. října)

4. Strava: zajištěna strava a celodenní pitný režim, první den začíná obědem

5. Příprava před táborem:
Prezentace své základní školy – každá škola má během soustředění svůj večer – během večera má krátkou prezentaci o škole, prostor pro hry apod.

6. Seznam věcí:

 • Sportovní oblečení, v případě chladného počasí teplejší oblečení,
 • pevnou obuv na výšlap, sportovní obuv, obuv do vody, domácí obuv do hotelu,
 • pokrývku hlavy (čepice, klobouk, šátek,…),
 • malý batoh a nádobu na vodu - s sebou na jednotlivé výlety mimo areál hotelu
 • hygienické a osobní potřeby, opalovací krém, repelent,o plavky a větší ručník na koupání a 2 menší, sluneční brýle
 • osobní věci, kapesné (asi 300 - 500 Kč – suvenýry, sladkosti apod.), neberte si drahé věci
 • průkaz zdravotní pojišťovny, léky (pokud nějaké užíváte),
 • a hlavně DOBROU NÁLADU, chuť prožít dobrodružství a bavit se s ostatními.

7. Konečný seznam účastníků

 • Potvrzení účastníci zvýrazněni červeně ...zde. Seznam je aktualizován ke dni 8. 8. 2014..

 


   

Letní motivační soustředění - ROČNÍK 2013

Letní motivační soustředění - den čtvrtý

Stali jsme se vzduchoplavci

Naše skupina statečných vzduchoplavců se připravila k odletu v podhradí hradu Hukvaldy. Zprvu se zdálo, že nepříznivý vítr zabrání našemu odvážnému činu. V poslední chvíli se na nás usmála bohyně Fortuna a klidný bůh Zefyros nám dopřál vzletu. Letěli jsme vysoko a daleko k našemu cíli, spatřili jsme mnohé, jež člověk pozemský nikdy nepozná, zažili dobrodružství, o kterém jsme doposud jen četli v knihách. Přistáli jsme bezpečně za slavným městem Kopřivnice.

Fotografie ze 4. dne sii můžete prohlédnout ...zde.

 

Rok 1900 nás zavedl do nedaléké Kopřivnice a kam jinam, než do Technického muzea Tatra. Odolali jsme svodům právě přítomných pouťových atrakcí a místo toho jsme obdivovali 18ti válcové motory a poznávali počátky automobilismu. Následně nás vír času zavál do Štramberka, kde jsme pomocí mapy a souřadnic hledali ztracené baterie pro náš stroj času. Naštěstí jsme byli úspěšní a za odměnu jsme si užili i trochu adrenalinu na skalách.

Díky získaným bateriím, jsme se opět přenesli v čase, tentokrát do roku 2015, tam se ale asi příliiš dlouho nezdržíme.

Fotografie z 2. dne si můžete prohlédnout ...zde.

První den letního motivačního soustředění

Jen co se naši školáci ubytovali a naobědvali, překvapili je nečekaní Návštěvníci z kosmu. Ti si pro nás všechny připravili ukázku svých her. Jezdili jsme na Segway, soutěžili jsme v nejpodivnějších disciplínách a nakonec si 5 týmů postavilo i téměř nepotopitelná plavidla, která několikrát zdolala místní bazén. Návštěvníci nám před odletem zanechali ještě jeden dárek - stroj času. S pomocí doktora Zoidberga - vnuka našeho vedoucího Česti, jsme skočili v čase až do roku 1900.

Kdo ví, kam nás tento rok zavede a jaká dobrodružství zažijeme. Naším cílem bude najít baterii ztracenou v čase a poskočit zase o kousek dál.

Pokud si chcete prohlédnout, jak naše dobrodružství zatím vypadala, fotografie naleznete ...zde.

joomla template 1.6