Vrať se na domovskou stránkuVrať se na domovskou stránku

 
 

Kariéra

"Není ostuda mít křídla od bláta. Ostuda je mít křídla - a neletět...."

V letošním roce si většina z Vás bude podávat přihlášku na vysokou školu. Přihlášky se podávají do konce února. Než se rozhodnete podávat přihlášku na VŠ, doporučujeme prostudovat následující stránky:

Informace pro vyplňování přihlášek

IZO školy je 000601381, obor obchodní akademie má KKOV 6341M004 a JKOV 6317600 a ekonomické lyceum má KKOV 7842M002 a JKOV 6397504. Tyto údaje naleznete také na svém vysvědčení. Pokud tyto údaje doplňujete do elektronické přihlášky, začněte je vypisovat a najedou vám údaje, ze kterých si ten správný kliknutím vyberete z dané nabídky.

Některé přihlášky se podávají pouze elektronicky, jindy si musíte kromě elektronické verze ještě vytisknout zkrácenou verzi přihlášky, kde se vyplní známky či průměry a která se potvrdí školou a zašle na uvedenou adresu.

Čtěte pozorně, které přílohy musíte přiložit. Může se jednat o: strukturovaný životopis, lékařské vyšetření, foniatrické nebo logopedické vyšetření (případně obojí) - v případě pedagogických či filozofických fakult, či notářem ověřené kopie vysvědčení apod.

Poplatek za přihlášku platíte bankovním převodem nebo poštovní poukázkou - údaje by měly být uvedeny na webových stránkách fakulty. Některé VŠ chtějí zaslat i potvrzení o platbě.

Je třeba zvážit počet přihlášek, které chcete podat. Doporučuji podat 2 až 3 přihlášky.

Národně srovnávací zkoušky - testy Scio

  1. Vyberte si konkrétní vysokou školu, najděte si obor, který chcete studovat a pak zjistěte, zda přijímacími zkouškani jsou NSZ od společnosti Scio a zda škola vyžaduje certifikát o získaném percentilu.
  2. Na stránkách http://www.scio.cz/ se zaregistrujete k NSZ ve vámi zvoleném termínu a vámi zvoleném městě a zaplatíte poplatek za testy. (Současně si můžete objednat další produkty, jako např. Semafor nebo certifikát). Počítejte s tím, že budete potřebovat nejméně dva pokusy. Zde také udělujete souhlas, že společnost Scio může poskytnout vámi získaný percentil všem VŠ, na které podáte přihlášku a které tyto testy vyžadují.
  3. Do konce února si podáte přihlášky na VŠ a zaplatíte poplatky za jejich zpracování.

Testy studijních předpokladů - TSP

jsou testy, které si vytvořila Masarykova univerzita v Brně a které vyžadují mnohé tamní fakulty nebo obory. TSP z uplynulých let často najdete na webových stránkách těchto fakult.

Nejčastěji volené fakulty a VŠ na OA:

Nejčastěji volené fakulty na SPŠ:

Informační portály o VŠ

Při rozhodování o volbě studijního oboru doporučujeme navštívit stránky http://www.infoabsolvent.cz/, kde najdete mnoho cenných informací o školách, uplatnění vzdělání, o požadavcích zaměstnavatelů i situaci na trhu práce a kde si můžete otestovat své schopnosti v Profi testech.

Text připravujeme

 

msk 20

Virtuální prohlídka školy

Virtuální prohlídka školy

Facebook

Naši partneři

Login

Go to top